​Tour de Pologne dziś w Krakowie. To ostatni, VII etap i zakończenie wyścigu. W związku z tym kierowców czekają duże utrudnienia - zamknięte będą niektóre ulice.

VII etap - jazda indywidualna na czas (25 km) - rozpocznie się na Rynku Głównym o godz. 15:00, przyjazd ostatniego zawodnika na metę przewidziano ok. godz. 18:30. Bezpośrednio po tym odbędzie się dekoracja najlepszych i uroczystość zakończenia całego 71. Tour de Pologne.

Start wyznaczono na odcinku między wylotami ulic Szczepańskiej i Szewskiej. Meta zlokalizowana jest w pobliżu wylotu ul. Św. Jana.

Wcześniej na Rynku Głównym i ulicach tworzących tzw., małą pętlę" (ul. św. Anny, Studencka, Garncarska, Krupnicza, "pod prąd" al. Mickiewicza i al. Krasińskiego, ul. Zwierzyniecka, Powiśle, Podzamcze, św. Idziego, Grodzka).

Dla samochodów zostanie zamknięty Rynek Główny oraz ulice, po których wyznaczono trasę VII etapu - jazdy indywidualnej na czas na dystansie 25 km.

Zamknięte ulice:

- godz. 3:00-23:00: Rynek Główny;

- godz. 4:30-20:00 ul. Grodzka oraz pl. Wszystkich Świętych;

- godz. 6:00-20:30 ulice: Podzamcze, Powiśle i św. Idziego

- godz. 10:00-19:00 ulice: św. Anny, Studencka, Garncarska, Krupnicza, odcinek Zwierzynieckiej (od Mostu Dębnickiego do ul. Powiśle) oraz jezdnia wschodnia "pod prąd" w kierunku Wieliczki - aleje: Mickiewicza i Krasińskiego, ul. Konopnickiej aż do Ronda Grunwaldzkiego;

- godz. 13:30-19:00 pozostała część trasy od Ronda Grunwaldzkiego do Wieliczki (jezdnia wschodnia "pod prąd").

Jak informuje ZIKiT Stworzone będą cztery tzw. rękawy umożliwiające wyjazd z niektórych podporządkowanych ulic przy trasie: z ul. Bieżanowskiej w ul. Wielicką; z ul. Ludwinowskiej na Rondo Grunwaldzkie; z ul. Zamkowej na Rondo Grunwaldzkie; z parkingu pod Placem na Groblach na Plac na Groblach.

Organizatorzy 71. TdP wyznaczyli trasę VII etapu tak, aby cały czas odbywał się ruch jedną z dwóch jezdni (zachodnią) al. Mickiewicza i Krasińskiego, ul. Konopnickiej, Kamieńskiego i Wielicką, tą z kierunkiem jazdy do Wieliczki. Zakazany będzie jedynie lewoskręt. Dla kolarzy przeznaczono natomiast drugą jezdnię tego odcinka. Do Wieliczki pojadą więc jezdnią wschodnią "pod prąd" aż do nawrotu koło stacji paliw.

Przejezdne będzie także Rondo Grunwaldzkie, ponieważ trasa wyścigu prowadzi tunelem pod tym rondem.

Do zabezpieczenia trasy zaangażowano około 400 osób, nie licząc policjantów.

Zmiany dotyczą również komunikacji miejskiej

Do ok. godziny 19:30 wyłączony będzie ruch tramwajowy w ulicach: Dominikańskiej oraz Franciszkańskiej.

Od godz. 10:00 do około godz. 19:00 wyłączony będzie ruch tramwajowy w ulicach: Straszewskiego, Podwale, Piłsudskiego, 3-go Maja, Zwierzyniecka, Kościuszki

Od około godz. 14:00 do około godz. 19:00 wyłączony będzie ponadto ruch tramwajowy w ulicach: Kalwaryjska, Wadowicka, Nowosądecka, Witosa, a także ruch autobusowy w kierunku północnym na ulicach: Wielicka, Kamieńskiego, Konopnickiej, most Dębnicki, a także na alejach: Krasińskiego i Mickiewicza (do ulicy Reymonta). Więcej informacji o zmianach i liniach zastępczych TUTAJ.

(abs)