Internauci protestują przeciwko wydaniu 600 tys. złotych na ceremonię otwarcia nowego, długo wyczekiwanego mostu w Toruniu. Specjalny facebookowy profil poparło już ok. 500 internautów. Przeciw są również tamtejsi radni.

Nowy most przez Wisłę to inwestycja, na którą mieszkańcy Torunia czekali latami. Przeprawa za 700 milionów zostanie otwarta w grudniu. Jak się niedawno okazało, z tej okazji ma się odbyć ogromna i wyjątkowo kosztowna impreza. W planach magistratu jest wydanie 600 tys. złotych - jednak nie wiadomo na co dokładnie, bo program uroczystości jest trzymany w tajemnicy i cały czas pracuje nad nim specjalnie powołany zespół.

Internauci mówią "nie"

Pomysł toruńskiego magistratu wywołał duży sprzeciw. Na Facebooku powstał specjalny profil "Nie dla imprezy za 600 tysięcy złotych z okazji otwarcia mostu w Toruniu" który bardzo szybko zdobywa kolejne "lajki". W opisie profilu czytamy: Jedno z najbardziej zadłużonych polskich miast, chce zorganizować wielką fetę z okazji otwarcia nowej przeprawy w Toruniu. Pokażmy, że my mieszkańcy nie zgadzamy się z polityką finansową naszego podobno "najtańszego" w Polsce magistratu!.

Krytycznie do sprawy odnoszą się również toruńscy radni - i to nie tylko ci opozycyjni. Według rajców wydawanie takich pieniędzy na imprezę otwarcia mostu to rozrzutność, bo dla mieszkańców najważniejsze jest, że przeprawa, na którą tak długo czekali, będzie wreszcie dostępna.

Urzędnicy próbują uspokoić sytuację i twierdzą, że wcale nie muszą wydać całej sumy zaplanowanej na ceremonię otwarcia. Niestety - nie przekonuje to ani torunian, ani polityków. Ci pierwsi głośno sprzeciwiają się w internecie, a drudzy zaczynają już słać pisma protestacyjne do prezydenta Torunia.

(mpw)