Tak jak na początku każdego wakacyjnego weekendu, pomagaliśmy Wam w piątek bezpiecznie dojechać na miejsca weekendowego odpoczynku. Nasi reporterzy byli na najważniejszych polskich drogach. Sprawdzali, których tras lepiej unikać i radzili, jak szybko i bez problemów dotrzeć do najbardziej znanych polskich kurortów.

21:00 - Jeśli jedziecie przez Toruń, pamiętajcie, że dziś w nocy zmieni się organizacja ruchu przy nowo budowanym moście przez Wisłę. Jak informuje nasz reporter Tomasz Fenske, już za godzinę drogowcy ograniczą ruch w kierunku na Warszawę do jednego pasa. Zmiany są konieczne ze względu na prace antykorozyjne, które trzeba wykonać przy stalowej konstrukcji mostu. Roboty będą prowadzone bezpośrednio nad jezdnią, stąd potrzeba wyłączenia jednego pasa. Ruch będzie odbywał się wahadłowo, jednak tylko do piątej rano. Później wszystko będzie wracało do normy. Tak będzie od dziś przez sześć kolejnych dni.

19:20 - Na Zakopiance ruch jest wzmożony w obu kierunkach, ale właściwie nigdzie nie tworzą się większe korki - informuje Maciej Pałahicki. Postać trzeba tylko w Poroninie przed skrętem w stronę Bukowiny Tatrzańskiej i przed samym wjazdem do stolicy Tatr.

19:10 - Krajowa dziewiątka Radom - Barwinek jest zablokowana. W Byszówce w Świętokrzyskiem TIR zderzył się z osobówką. W wypadku ranne zostały dwie osoby.

18:55 - Za pośrednictwem Gorącej Linii ostrzegacie o utrudnieniach na drodze krajowej nr 69 w rejonie Mikuszowic w Bielsku-Białej, gdzie zderzyły się dwie ciężarówki. Informujecie też o korku na obwodnicy Trójmiasta, gdzie zderzyły się trzy samochody.

18:35 - W Byszówce (Świętokrzyskie) zablokowana jest w droga krajowa nr 9 Radom - Barwinek. Doszło tam do zderzenia tira z samochodem osobowym. Dwie osoby zostały ranne.

18:03 - Jak informuje nasz reporter Piotr Bułakowski, na Warmii i Mazurach nie ma większych utrudnień w ruchu. Korków nie ma nawet na krajowej "siódemce" na wysokości Miłomłyna, gdzie do dyspozycji zmotoryzowanych jest tylko jeden pas jezdni. Podróżujący "szesnastką" powinni uważać na odcinku Biskupiec-Borki Wielkie. W związku z remontem wprowadzono tam ograniczenia prędkości. Po ulewach drogi w regionie są mokre, więc może być ślisko. Uważajcie!

17:58 - Zablokowana jest ulica Marszałkowska w centrum Warszawy - ostrzega nasz reporter Krzysztof Berenda. Z kolei na Marszałkowskiej pomiędzy placami Zbawiciela i Konstytucji ruch jest utrudniony. Nasz reporter sugeruje objazd przez Aleje Ujazdowskie.

17:55 - Trudno jest się wydostać z Łodzi na krajową "jedynkę" w stronę Gdańska - alarmuje nasza reporterka Agnieszka Wyderka. Na Alei Włókniarzy natkniecie się na korek, a potem w Zgierzu też stracicie kilka minut. Najsłynniejszą Polską autostradą - A2 pomiędzy Strykowem a Warszawą - również nie pojedziecie szybko. Na odcinku ok. 30 kilometrów są ograniczenia prędkości do 70 kilometrów na godzinę.

17:17 - Reporter RMF FM Krzysztof Kot patroluje dla Was drogi Lubelszyczyny. Informuje, że na DK 74 Lublin-Kielce w remoncie jest most w Annopolu, więc kierowcy muszą przygotować się na ruch wahadłowy i korki. Zator jest także na "siedemnastce" na odcinku z Zamościa do Lublina i z Warszawy do Lublina.

17:10 - Na warszawskich drogach jest, o dziwo, w miarę spokojnie - informuje nasz reporter Krzysztof Berenda. Wyjazd Aleją Krakowską wzdłuż lotniska jest w miarę znośny, choć nie można tam liczyć na rozwinięcie dużej prędkości. Janki też są przejezdne, a po remontowanej drodze jedzie się bez żadnych problemów. Znacznie gorzej jest na północy Warszawy - smutną drogową tradycją jest korek na trasie prowadzącej ze stolicy nad Bałtyk. Zakorkowana jest też krajowa "siódemka" w Łomiankach - jeśli jedziecie tamtędy, przygotujcie się na postój w jadącym w żółwim tempie sznurze aut. Podobnie jest w Markach i na "ósemce" prowadzącej w kierunku Białegostoku.

16:26 - Na krajowej "dziesiątce" w Cierpicach (kujawsko-pomorskie) ciężarówka zderzyła się z osobówką. Pięć osób zostało rannych, na miejscu wprowadzono ruch wahadłowy. Policja kieruje zmotoryzowanych na objazd przez Wielką Nieszawkę.

16:14 - Zmiana wakacyjnych turnusów i kolejny weekend – to przyczyny wzmożonego ruchu na drogach Małopolski. Jak donosi reporter RMF FM Maciej Grzyb, pierwszy zator pojawił się przed Skomielną Białą, dlatego policjanci wyłączyli tam swiatła, które blokowały płynny przejazd. Dalej mamy remontowany wiadukt w Chabówce i zatłoczone skrzyżowanie w Poroninie. Niestety, najgorzej jest przed samym Zakopanem. Samochody stoją przy trzech głównych wjazdach do stolicy Tatr. Korki są także na krajowej "siódemce". Od Brzeska przez Bochnię i Łapczycę aż do Szarowa ciągnie się nieskończenie długi sznur samochodów.

15:47 - Na krajowej "piątce" w Trzebnicy (dolnośląskie) zderzyły się trzy osobówki. W wypadku zginęła jedna osoba, a dwie są ranne. Droga będzie zablokowana przez najbliższych kilka godzin.

15:42 - Na drogach Pomorza Zachodniego nie ma dużych utrudnień. Najdłużej trzeba stać przed przeprawą promową łączącą Świnoujście z lądem. Samochody jadące do miasta utkną tam na ponad godzinę - informuje reporter RMF FM Michał Fit. Dwukilometrowy korek utworzył się na krajowej "szóstce" przed Sianowem w kierunku Gdańska. Niestety, nie ma alternatywy dla zatłoczonej trasy. Spory ruch jest też między Redą i Rumią, ale wynika on głównie z popołudniowych godzin szczytu w Trójmieście.

Informację o korkach, remontach i wypadkach możecie wysłać na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.