​Przed startem szczytu bliskowschodniej w Warszawie ma rozpocząć się wielka demonstracja irańskiej opozycji i jej sympatyków w Warszawie. Wcześniej ma się odbyć specjalna konferencja prasowa z udziałem znanych polityków takich jak były burmistrz Nowego Jorku Rudolf Guliani, były premier Algierii Sid Ahmed Ghozali, czy były amerykański senator Robert Torricelli.

Demonstracja ma rozpocząć się o 12:30 przed wejściem nr 2 na Stadion Narodowy w Warszawie. To tam będą w czwartek odbywać się obrady szczytu bliskowschodniego.

Początkowo organizatorzy chcieli zorganizować protest przed Zamkiem Królewskim, ale to ze względu na planowanie utrudnienia w ruchu w tym miejscu okazało się niemożliwe.

Manifestacja jest przygotowywana przez środowiska związane z Narodową Radą Irańskiego Oporu i środowiska, które same określają się jako laickie i prodemokratyczne. Jednym z głównym przesłań demonstracji ma być konieczność obalenia obecnego rządu i zwrócenie uwagi na represje wobec opozycji, do których dochodzi w Iranie.

Opracowanie: