Mimo wyroku sądu, władze Szczecina nie zamierzają zwrócić lokatorom mieszkań komunalnych pieniędzy za nadpłacony czynsz. Sąd orzekł o nieważności miejskiej uchwały, na mocy której mieszkańcy przez 3 lata płacili większy czynsz.

Prezydent miasta Piotr Krzystek jeszcze podczas kampanii wyborczej obiecywał, że miasto pieniądze zwróci - choćby miało to uszczuplić budżet o kilka milionów. Takie rozwiązania zostaną przyjęte, abyśmy mogli takich zwrotów w stosunku do mieszkańców dokonać. Mamy do czynienia ze sprawą, w której muszę sprzątać po swoich pośrednikach - powiedział prezydent podczas kampanii wyborczej.

Do urzędników trafiło więc już ponad 6 tysięcy wniosków o zwrot pieniędzy. Jak się jednak dowiedział reporter RMF FM Grzegorz Hatylak prezydent wycofał się z obietnicy. Najemcy lokali komunalnych są oburzeni. Nie mają najmniejszych wątpliwości, że miasto powinno im zwrócić pieniądze: Naliczali za dużo, to niech zwracają. (..) Obiecują, obiecują i głupka z człowieka robią - skarżą się mieszkańcy, którym pozostaje walczyć o swoje w sądach.