Kraków stracił na rzecz Katowic mistrzostwa świata dywizji 1A w 2016 roku. W czwartek na posiedzeniu zarządu PZHL, w tajnym głosowaniu, za przeniesieniem imprezy opowiedziały się cztery osoby, trzy były przeciwne. O sprawie pisze "Dziennik Polski".

Jak przypomina gazeta, organizację imprezy przyznano Krakowowi na majowym kongresie IIHF w Pradze.

"Trwały negocjacje między PZHL i Krakowem w sprawie podpisania stosownej umowy. Na najbliższy wtorek hokejowi działacze zostali zaproszeni przez władze miasta. Tymczasem śląskie lobby rozpoczęło starania o przejęcie prawa organizacji mistrzostw. Argumentowano, że Kraków zwleka z podpisaniem umowy, a władze Katowic dają 3 mln zł na przeprowadzenie tej imprezy"- podaje "Dziennik Polski".

Z informacji, które uzyskali dziennikarze gazety wynika, że po burzliwej dyskusji i tajnym głosowaniu Katowice pokonały Kraków 4-3.

Mistrzostwa mają więc trafić do katowickiego Spodka. "DP" zwraca uwagę, że hala ta ma jednak mniejszą widownię, nie ma zainstalowanego stałego lodowiska i odpowiednich szatni.

Wiceprezes PZHL Jacek Chadziński zauważa w rozmowie z dziennikiem, że decyzja o przeniesieniu mistrzostw może mieć poważne konsekwencje.

"Podjęcie stosownych kroków" zapowiada również dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Więcej w piątkowym wydaniu "Dziennika Polskiego".

(abs)