Sinice wciąż uprzykrzają urlopowiczom wypoczynek nad Zatoką Gdańską. Sprzyja im pogoda - dużo słońca i brak wiatru. Nad większością kąpielisk w Trójmieście powiewają dziś czerwone flagi - informuje reporter RMF FM Kuba Kaługa.

zdjęcie ilustracyjne /Aneta Łuczkowska /Archiwum RMF FM

W Gdańsku białe flagi - pozwalające na wchodzenie do morza - aktualnie powiewają tylko nad plażą na Stogach i w Sobieszewie. Sąsiednie Orle dziś niestety z zakazem. Podobnie jak wszystkie kąpieliska między Brzeźnem a Jelitkowem.

Zakaz kąpieli obowiązuje dziś na wszystkich kąpieliskach w Sopocie, a także w Gdyni, tj.: w Redłowie, Orłowie, Śródmieściu i Babich Dołach.

Lepsze informacje płyną od ratownikami z Władysławowa i Pucka - oni zapraszają na plażę. Jak mówią, dziś nie ma problemu z sinicami i kapać można się bez przeszkód.

Teraz wiele zależy od pogody. Na Pomorzu dziś popołudniu prognozowane są burze. Deszcz i mocniejszy wiatr na pewno uporałyby się z sinicami.

Opadów nie należy spodziewać się w południowej części regionu. Nie ma jednak pewności, że burze dotrą nad samo morze.

W samym Gdańsku zakaz kąpieli obowiązuje już od czwartku. Początkowo był efektem podtopień, do których w mieście doszło w połowie lipca. Wraz z wodami opadowymi i płynącymi przez miasto potokami, które wylały po ulewnych deszczach, do zatoki spłynęło sporo zanieczyszczeń. Badania wody wykazały w nich przekroczone normy bakterii, głównie enterokoków.  

APA