Ferie zimowe czas zacząć! Uczniowie z 5 województw rozpoczynają dziś dwutygodniowy czas odpoczynku od szkoły. Warto spędzić go aktywnie - na przykład na stoku narciarskim. Gdzie w weekend będą najlepsze warunki do szusowania? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszej specjalnej prognozie pogody dla narciarzy.


Wszyscy, którzy chcieliby dziś poszusować w polskich górach muszą przygotować się na zmienną aurę. Na pogodnym i chwilami słonecznym niebie od czasu do czasu pojawiać się będzie nieco więcej chmur, z których od czasu do czasu popada przelotny śnieg. Będzie tak zarówno w Sudetach, Beskidach, Bieszczadach, jak i w okolicach Zakopanego. Słupki rtęci utrzymają się na poziomie od 4 do 2 kresek poniżej zera.

Po zmiennym piątku amatorów szusowania czeka pochmurna sobota i od -7 do -5 stopni na termometrach. Przez cały dzień w górach od Sudetów po Bieszczady niebo będą spowijać chmury, z których od czasu do czasu poprószy śnieg. Większych opadów można się spodziewać dopiero pod koniec dnia. Silny wiatr może powodować wtedy zawieje i zamiecie.

Zachmurzenie i przelotnie padający śnieg pojawią się w narciarskich kurortach jeszcze w niedzielę rano. Po południu w Sudetach, Beskidach i w Bieszczadach będzie pogodnie. Zza chmur wyjrzy też słońce. Jedynie w Tatrach będzie się jeszcze chmurzyć i słabo padać. Temperatura na stokach utrzyma się na poziomie od 5 do 7 stopni poniżej zera.

Zobacz, jak teraz wyglądają stoki!


Stacja narciarska w Koninkach

Stok na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej

Sytuacja na zakopiańskim Nosalu

Cumulus