Krakowski oddział Agencji Mienia Wojskowego wystawia na sprzedaż sprzęt powojskowy. Jutro na przetargu będzie można kupić salę przedoperacyjną i operacyjna, bazę zabezpieczenia nurkowania, szafy i łóżka - donosi "Dziennik Polski".

Wśród najdroższych pozycji, które pójdą pod młotek są pontony PP-64 - pakiet 48 szt. pływających i 6 szt. brzegowych wyceniono na 165 tys. zł. Już wcześniej cieszyły się one dużą popularnością, szczególnie wśród wędkarzy.

Dotychczasowe przetargi pokazały, że pontony można z powodzeniem wykorzystać do budowy pomostów wędkarskich, przystani czy zaadaptować jako punkt gastronomiczny na wodzie - wylicza Przemysław Wierzba z AMW w Krakowie.

Dla miłośników wody interesująca może być też baza zabezpieczenia nurkowania Ortolan na samochodzie Star (20 tys. zł).

Z kolei salę operacyjną na starze będzie można kupić za 5 tys. zł, a przedoperacyjną - za 4 tys. zł - to jednak nie oferta dla chcących się podszkolić w chirurgii, bo sale są bez wyposażenia.

Tym razem nie będzie można zaopatrzyć się w wojskowe ubrania. Jedyne elementy żołnierskiego stroju to stalowe hełmy (200 szt. za 750 zł) i granatowe berety robocze (500 szt. za 200 zł) - wylicza "Dziennik Polski". 

(j.)