Wołomińska prokuratura postawiła zarzuty dotyczące m.in. współżycia z małoletnim księdzu Grzegorzowi K. Były proboszcz parafii na warszawskim Tarchominie został już wcześnie prawomocnie skazany za czyny o charakterze pedofilskim.

Ksiądz złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy. Zaprzeczył, by do tego typu sytuacji dochodziło. Prokuratura analizuje teraz, czy będzie wniosek do sądu o areszt.

Grzegorz K. został zatrzymany wczoraj na polecenie wołomińskiej prokuratury. Prowadzi ona śledztwo z zawiadomienia mężczyzny pokrzywdzonego przez byłego proboszcza. Grzegorz K. usłyszał dwa zarzuty obcowania płciowego z małoletnim i dopuszczania się wobec niego tzw. innych czynności seksualnych. Do czynów tych miało dochodzić "w sposób ciągły od 1 stycznia 2000 r. do 7 stycznia 2003 r." w Radzyminie i w Otwocku Wielkim. Grozi mu do 10 lat więzienia.

K. został już prawomocnie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata za czyny o charakterze pedofilskim wobec ministranta w Otwocku w 2001 roku.

(mal)