Byli politycy Nowoczesnej Ryszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus założyli nowe ugrupowanie. Nowa partia nosi nazwę Teraz!


Ryszard Petru mówił w RMF FM, że będzie to ugrupowanie, które "chce tworzyć nową jakość na scenie politycznej".

To będzie partia, która stawia na dwa filary: gospodarka i społeczeństwo. Uważam, że dzisiaj nikt w polskim parlamencie nie walczy o dobre rozwiązania, które umożliwiłyby polskim przedsiębiorcom, ludziom aktywnym lepsze funkcjonowanie - mówił Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM.

Zapowiedział, że partia Teraz! będzie otwarta na współpracę przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Nie będziemy krytykować innych partii opozycyjnych i zdziwiłbym się, gdyby inne partie opozycyjne krytykowały nas - zapewniał.

Moim zdaniem anty-PiS nie wystarczy. Polacy chcą mieć wizję przyszłości, chcą mieć perspektywę, jak Polska będzie wyglądała za 5, 10 lat. Jak te rzeczy, które robi PiS w ten, czy w inny sposób, można zrobić lepiej, inaczej. Na tym polega konstruktywna opozycja - wyjaśniał Petru.

Nowopowstała partia Teraz! będzie propozycją dla wszystkich, którzy chcą czuć się godnie i bezpiecznie - mówiła z kolei na konferencji prasowej Joanna Scheuring-Wielgus.

Podkreśliła, że ostatnie wybory samorządowe nie dały jednoznacznego rezultatu. Z jednej strony mieliśmy pełną mobilizację ludzi, Polek i Polaków, którzy poszli i zagłosowali na swoje ugrupowania. Z drugiej strony ten, z kim walczy cała opozycja demokratyczna, okazał się nadal silnym przeciwnikiem. Po trzecie wniosek też jest taki, że ta oferta polityczna, która jest po stronie opozycji demokratycznej, jest niewystarczająca. Jest więc miejsce na to, aby powstało nowe ugrupowanie - oceniła posłanka.

Jak dodała, "nie ma na scenie politycznej ugrupowania, które nie rozdaje pieniędzy na prawo i lewo". Nie ma na scenie politycznej ugrupowania, które twardo wyraża swoje poglądy, jest odważne w tym, co mówi. Nie ma na scenie politycznej ugrupowania, które troszczy się o tych, którzy są wykluczeni lub dyskryminowani - oświadczyła.

Ja marzę, my marzymy razem, o takiej Polsce, w której każdy z nas czuje się bezpiecznie i godnie, w której nie ma znaczenia, skąd jesteśmy, w co wierzymy, jakie poglądy wyznajemy, czy jesteśmy kobietą, czy mężczyzną. Nasza propozycja będzie propozycją dla wszystkich i każda osoba, która będzie chciała na nas zagłosować, albo będzie chciała być z nami, będzie czuła się godnie i bezpiecznie - zapewniła Scheuring-Wielgus.

Ryszard Petru zapowiedział na 9 grudnia konwencję założycielską partii w Warszawie.

Były lider i założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru opuścił partię w maju. Obecnie wraz b. posłankami Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus i Joanną Schmidt jest w sejmowym kole Liberalno-Społeczni.

Opracowanie: