Są wyroki dla uczniów zawodówki z Ryk w Lubelskiem, którzy przed rokiem znęcali się nad nauczycielem. Prowodyr zajść został skazany na rok i trzy miesiące więzienia, w zawieszeniu na pięć lat. Pozostałym czterem uczniom sąd warunkowo umorzył karę, oddając ich na dwa lata pod dozór kuratora.

Sam nauczyciel nie będzie się dla nich domagał surowszych kar. Tak jak się stało, niech tak będzie. Nie będę się odwoływał. Tak orzekł sąd - powiedział po rozprawie reporterowi RMF FM Krzysztofowi Kotowi.

Wyrok przez miesiąc będzie wywieszony na szkolnej tablicy ogłoszeń. Ma być – jak uzasadniał sąd – przestrogą dla innych uczniów. Posłuchaj relacji naszego dziennikarza:

Film pokazujący, jak uczniowie z Ryk znieważają na lekcji nauczyciela, rok temu policjanci znaleźli w internecie. Na nagraniu uczeń wywołany do tablicy tańczy i wyzywa nauczyciela, potem zakłada nogę na jego biurko. W trakcie śledztwa policja ustaliła, że nauczycielowi ubliżali też inni uczniowie. Nauczyciel o zajściu nie poinformował ani dyrekcji szkoły, ani policji.