W Londynie rozpoczęła się rozprawa ekstradycyjna Piotra Kupca. Pseudokibic Wisły Kraków podejrzany jest w Polsce o zabójstwo w 2007 roku kibica Korony Kielce.

W Londynie rozpoczęła się rozprawa ekstradycyjna Piotra Kupca. Pseudokibic Wisły Kraków podejrzany jest w Polsce o zabójstwo w 2007 roku kibica Korony Kielce.
Piotr Kupiec /policja.pl/RMF FM /

To dopiero wstępna faza skomplikowanej procedury. Sąd postanowił, że Polak pozostanie w areszcie do kolejnego posiedzenia, które zaplanowano na 24 marca.

Będzie mógł wówczas złożyć wniosek o wyjście za kaucją. Poza tym obrona i oskarżyciele będą mogli przedstawić kolejne wstawiennictwa - mówiła rzecznik sądu.

Nie mogła jednak powiedzieć, kiedy to nastąpi, ale dopiero po gruntownym rozpoznaniu sprawy wejdzie ona w tryb pełnej procedury ekstradycyjnej. Najprawdopodobniej Piotr Kupiec nie wróci do Polski jeszcze przynajmniej przez kilka tygodni.

Piotr Kupiec został zatrzymany w fast foodzie w Devizes w hrabstwie Wiltshire w styczniu tego roku.

Był umieszczony na policyjnej top liście najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców. W działania został włączony Interpol, a za poszukiwanym wydany został w sierpniu 2008 roku Europejski Nakaz Aresztowania.

Sprawa dotyczy wydarzeń z września 2007 roku. Po meczu Korony Kielce z Legią Warszawa doszło w Kielcach do bójki pseudokibiców Wisły Kraków z fanami Korony. Dwaj kielczanie zostali wówczas ranieni ostrym narzędziem, jeden z nich zmarł. O dokonanie zabójstwa i usiłowanie zabójstwa prokuratura podejrzewa Piotra Kupca, kibola Wisły, który zaraz po tragicznych wydarzeniach zniknął.

(abs)