Do południa w większości regionów dość pogodnie i bez opadów. Ale niestety wraz z upływem dnia będzie się chmurzyć. W centrum i na wschodzie pojawi się deszcz. Tam padać i grzmieć ma aż do jutrzejszego poranka. Według synoptyków lokalnie spaść może do 30 litrów na metr kwadratowy.

Ciepło. Na zachodzie termometry wskażą od 20 stopni 24, w centrum od 23 do 25, na wschodzie od 26 do 30. Chłodniej nad morzem, od 18 do 21. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem, w górach oraz w czasie burz silniejszy, porywisty. Na wschodzie nawet do 90 km/h.

W nocy na zachodzie i miejscami w centrum kraju bez opadów, miejscami mgły ograniczające widzialność. Na wschodzie i południu sporo chmur, a czasami deszcz i burze. Temperatura od 12 do 16; w kotlinach sudeckich od 9 do 11.

We wtorek pogorszenie pogody. Deszcz padać będzie głównie w centrum, na wschodzie i na południu kraju oraz miejscami na Pomorzu. Tam też niewykluczone burze. Na południu i południowym wschodzie możliwy grad.

Temperatura od 24 kresek na krańcach zachodnich do 27 w centrum i do 28 na wschodzie, na Pomorzu i nad morzem oraz w rejonach podgórskich od 21 do 24. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz silniejszy, porywisty.