Kolejna mroźna noc czeka mieszkańców północy. Tam temperatura spadnie do nawet -18 st. C - ostrzegają synoptycy. Trochę cieplej będzie w centrum - 13 st. C, ale najcieplej będzie nadal na południowym wschodzie - tam będzie tylko - 4 st. C.

Z prognoz synoptyków IMGW wynika, że w nocy na południowym wschodzie będzie zachmurzenie całkowite, a na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym zachodzie możliwe są rozpogodzenia. Można spodziewać się też opadów śniegu. Na południu i południowym wschodzie opady o umiarkowanym i silnym natężeniu - na Podkarpaciu może przybyć nawet 25 cm śniegu.

Temperatura minimalna w nocy będzie się wahać od około - 18 st. C miejscami na północy, około -13 st. C w centrum, do -4 st. C na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem także dość silny i w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni.

Na szczytach Tatr porywy wiatru wyniosą do 90 km/h, a w Sudetach do 70 km/h. Wiatr miejscami będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody na środę

Z kolei w czwartek na południu i wschodzie będzie pochmurnie, ale będą też przejaśnienia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże, ale też rozpogodzeniami.

Już też spadnie śnieg, ale nie będzie go już tak dużo - najwyżej 5 cm.

Temperatura maksymalna od -11 st. C miejscami na północnym wschodzie, około -9 st. C w centrum, do - 4 st. C na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na Dolnym Śląsku także dość silny, porywisty, z kierunków północnych. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 85 km/h, a w Sudetach do 90 km/h. Wiatr miejscami będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.