Coraz więcej osób podpisuje się pod petycją przeciwko używaniu przez zagraniczne media określenia "polskie obozy koncentracyjne". Jak informuje "Dziennik Polski", liczba podpisów sięga już 270 tysiecy.

W światowych mediach od lat pojawiają się nieprawdziwe i krzywdzące Polskę określenia "polskie obozy koncentracyjne" w odniesieniu do niemieckich obozów zagłady utworzonych w czasie II wojny światowej na terenach zagarniętych przez hitlerowców. Choć za każdym razem Polska - poprzez swoje ambasady - ostro protestuje i żąda sprostowań, zagraniczni dziennikarze nadal popełniają ten błąd, co prowadzi do powstania przekonania, że to Polacy byli odpowiedzialni za Holocaust.

Alex Storożyński, prezes działającej na terenie USA polonijnej Fundacji Kościuszkowskiej i znany amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia postanowił uporać się z tym problemem. Na stronie internetowej Fundacji pojawiła się petycja, w której czytamy m.in. "Używanie przez media błędnego terminu polski obóz koncentracyjny i polski obóz śmierci w odniesieniu do obozu zagłady w Auschwitz oraz do innych nazistowskich obozów koncentracyjnych zbudowanych przez Niemców podczas II wojny światowej na terenie Polski, ma charakter dezinformujący (...) Termin powyższy jest sformułowaniem fałszywym, zniekształcającym historię i bezczeszczącym pamięć sześciu milionów Żydów".

Pod tymi słowami podpisało się już blisko 270 tys. osób, a podpisów przybywa z godziny na godzinę.