Prokuratura Rejonowa w Sierpcu na Mazowszu zwróciła się z pytaniem do Instytutu Medycznego w Warszawie o możliwy termin przesłuchania Jarosława Wałęsy. Syn byłego prezydenta jest tam leczony po wypadku motocyklowym z początku miesiąca.

Śledczy przyznają, że w sprawie ustalenia przyczyny wypadku prokuratura planuje zwrócić się o opinię do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Wydanie ekspertyzy może zająć tamtejszym biegłym kilka miesięcy.

Do wypadku europosła doszło 2 września w miejscowości Stropkowo na drodze krajowej nr 10 Toruń-Warszawa. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że do tragedii doszło, gdy stojąca na poboczu toyota rav4 włączała się do ruchu. Zderzył się z nią motocykl Wałęsy. Wcześniej toyota zatrzymała się na poboczu w pobliżu stojącego tam samochodu ciężarowego, który uległ awarii.

Po wypadku w stanie bardzo ciężkim Jarosław Wałęsa został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala wojewódzkiego w Płocku i jeszcze tego samego dnia wieczorem, także śmigłowcem, do warszawskiego szpitala przy ulicy Szaserów. W wypadku doznał wielu złamań, m.in.: kości udowych, miednicy, kości przedramion, uszkodzony został też kręgosłup. Tydzień temu lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie poinformowali, że zakończyli wszystkie planowane operacje Jarosława Wałęsy. Czeka go długotrwała rehabilitacja.