Obecny tydzień zapowiada się bardzo przyjemnie. Pogoda będzie nam sprzyjać. Termometry wskażą maksymalnie nawet 19-20 stopni Celsjusza. Deszcz ma padać głównie przelotnie, a chwil ze słońcem ma być mnóstwo. Mgliste i chłodne będą jedynie noce i poranki. Lokalnie mogą pojawiać się przygruntowe przymrozki. Korzystna, w dużej mierze słoneczna i ciepła aura - ma się utrzymać co najmniej do niedzieli.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa ciepła i jednocześnie wilgotna masa powietrza.

W nocy na ogół zachmurzenie ma być umiarkowane oraz duże. Temperatura minimalna wyniesie od 3 do 7 stopni Celsjusza, lokalnie mogą pojawić się przygruntowe przymrozki do minus dwóch stopni Celsjusza. Widzialność - zwłaszcza nada ranem - będą ograniczały gęste mgły.

Wtorek upłynie pod znakiem bardzo korzystnej aury. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, jedynie miejscami wzrastające do dużego. Najsłoneczniej ma być na południu oraz na północy kraju. Z kolei w pasie od Szczecina po Warszawę będzie najpochmurniej. Wartości na termometrach mają jeszcze wzrosnąć. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza w Białymstoku, Lublinie, Olsztynie oraz w  Warszawie do 19 stopni Celsjusza w Krakowie, Rzeszowie oraz Wrocławiu. Padać raczej nigdzie nie powinno.

W środę na ogół zachmurzenie ma być umiarkowane oraz duże. Najwięcej chwil ze słońcem w pasie od Gdańska, przez Łódź, Kielce aż po Rzeszów. Padać nie powinno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza w Szczecinie do 19 stopni Celsjusza w Rzeszowie.

W czwartek czeka nas lekkie załamanie pogody. Chmur i deszczu ma być znacznie więcej. Opady spodziewane są w pasie od Szczecina przez Wrocław aż po Katowice; popada też w Olsztynie. Korzystna aura utrzyma się na południu kraju. Tutaj zachmurzenie ma być umiarkowane, chwil ze słońcem sporo, a deszcz raczej nie jest spodziewany. W całym kraju będzie nieco chłodniej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz w Szczecinie do 16 stopni Celsjusza w Krakowie. 

Piątek przywita nas aurą wyśmienitą. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz małe, jedynie na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach wzrastające do dużego. Przelotny deszcz spodziewany jest jedynie w województwie zachodniopomorskim. W pozostałych regionach bardzo dużo chwil ze słońcem. Coraz cieplej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza w Białymstoku, Olsztynie oraz w Warszawie do nawet 20 stopni Celsjusza w Krakowie, Rzeszowie oraz we Wrocławiu.

Sobota na ogół ma być pochmurna, wilgotna, ale nadal ciepła. Opady deszczu spodziewane są niemal we wszystkich regionach, najwięcej słońca ma być na Podkarpaciu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Zielonej Górze do nawet 20 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie.

W niedzielę na niebie znowu bardzo dużo słońca. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, jedynie na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach wzrastające do dużego. Padać raczej nie powinno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w Białymstoku, Olsztynie oraz w Gdańsku do nawet 20 stopni Celsjusza w Krakowie.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni