Sobota upłynie pod znakiem upałów i gwałtownych burz, lokalnie z gradem. Termometry na południu i w centrum kraju wskażą nawet 33 stopnie Celsjusza. W niedzielę nastąpi zmiana aury - pogoda uspokoi się, ale znacząco spadną także temperatury.

W sobotę synoptycy prognozują zachmurzenie małe i umiarkowane z przejaśnieniami. Z zachodu na wschód będzie przemieszczać się strefa przelotnych opadów deszczu. W całej Polsce wystąpią także burze, lokalnie z gradem.

Prognozowana wysokość opadów burzowych do 50 mm. Padać nie będzie jedynie na północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu, 26 st. w Wielkopolsce, 27 stopni w woj. zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim, 28 w woj. lubuskim, 29 st. na Warmii i Mazurach, 30 stopni na Podlasiu, 31 na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, 32 st. C. na Lubelszczyźnie, do nawet 33 stopni na Podkarpaciu, w Małopolsce, w woj. świętokrzyskim, łódzkim i na Mazowszu.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Podczas burz wiatr silny, w porywach do 100 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, a we wschodniej połowie kraju oraz na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem.

Prognozowana wysokość opadów burzowych do 30 mm, a w Karpatach do 40 mm.

Temperatura minimalna od 13-15 st. na przeważającym obszarze kraju do 16-18 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, z kierunków południowych, skręcający na kierunki zachodnie. W czasie burz wiatr w porywach do 100 km/h.

W niedzielę będzie chłodniej

W niedzielę pogoda uspokoi się, nigdzie nie powinno już padać ani grzmieć. Zachmurzenie będzie umiarkowane z większymi przejaśnieniami.

Ochłodzi się. Temperatura maksymalna od 19 stopni na Pomorzu i Warmii i Mazurach, 21 st. na Podlasiu, w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, w Wielkopolsce i na Mazowszu, 22 stopnie w woj. lubuskim, łódzkim, świętokrzyskim, na Śląsku i Lubelszczyźnie, do 23 st. C. na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!