Front atmosferyczny przyniósł załamanie pogody w Polsce. Prognozy są niepokojące. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed ulewami, gradobiciami i burzami połączonym z porywistym wiatrem, osiągającym w porywach nawet do 70 km/h. Najbardziej niebezpiecznie będzie na wschodzie kraju. Na termometrach zobaczymy do 16 st. Celsjusza.

Front atmosferyczny przyniósł załamanie pogody w Polsce. Prognozy są niepokojące. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed ulewami, gradobiciami i burzami połączonym z porywistym wiatrem, osiągającym w porywach nawet do 70 km/h.  Najbardziej niebezpiecznie będzie na wschodzie kraju. Na termometrach zobaczymy do 16 st. Celsjusza.
Synoptycy ostrzegają przed burzami (zdj. ilustracyjne) /Alamy /PAP

Pogodę w Polsce kształtuje niż, wraz z frontem atmosferycznym napływa głównie chłodne powietrze polarno-morskie, a nad zachodnie krańce zimne powietrze arktyczne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 995 hPa i będzie rosło.

Sobota ponura i bardzo deszczowa niemal w całym kraju. Na chwile ze słońcem można liczyć jedynie na krańcach zachodnich. Tam dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Mocno popada i zagrzmi przede wszystkim na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu. Lokalnie spodziewane są też gradobicia. Wyładowaniom atmosferycznym ma towarzyszyć silny wiatr, osiągający w porywach nawet do 70 km/h. Najintensywniejsze opady spodziewane są na południu  kraju. Prognozowana wysokość opadów na południu Małopolski - do 30 mm.

Noc z soboty na niedzielę również pochmurna oraz z silnym opadami i lokalnymi burzami. Prognozowana suma opadów -  do 12 mm. W czasie burz wiatr może osiągać w porywach nawet do 65 km/h. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni Celsjusza do 10 stopni Celsjusza.

W niedzielę zagrzmi między innymi w Wielkopolsce, na Zachodnim Pomorzu, Kujawach i Pomorzu oraz Ziemi Lubuskiej. Mieszkańcom regionów południowych oraz centralnych przydadzą się parasole. Najpogodniej będzie na wschodzie Polski. Dobra wiadomość jest taka, że chwil ze słońcem będzie znacznie więcej. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Na termometrach zobaczymy od 11 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 16 stopni Celsjusza w Białymstoku. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz silny i osiągający w porywach nawet do 55 km/h.

Poniedziałek z przelotnymi opadami deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom wszystkich regionów Polski. Na szczęście na chwile ze słońcem można liczyć wszędzie. Dominować będzie  zachmurzenie umiarkowane. Grzmieć już raczej nie powinno. Wartości na termometrach umiarkowane. Zdecydowanie najcieplej będzie w Warszawie - nawet do 15 stopni Celsjusza, z kolei najchłodniej w Olsztynie - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!