Koniec tygodnia będzie pochmurny, chłodny i deszczowy – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dobra wiadomość jest taka, że nocami temperatura ma już nie spadać poniżej zera. Nowy tydzień ma przynieść więcej słońca.

Według IMGW, piątek będzie pochmurny, a większych przejaśnień można spodziewać się nad morzem. Będzie padał deszcz, a w górach deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9 do 14 stopni.

W nocy z piątku na sobotę na północnym zachodzie kraju prognozowane jest zachmurzenie małe i brak opadów. Na pozostałym obszarze będzie pochmurno i deszczowo. W górach można spodziewać się opadów śniegu. Lokalnie spodziewana jest mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura wyniesie od 2 do 6 stopni.

W sobotę tylko na północnym zachodzie będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze prognozowane jest zachmurzenie duże z opadami deszczu, a w Karpatach śniegu. Na Suwalszczyźnie i Mazurach opady deszczu mogą być intensywne. Na termometrach zobaczymy 9-15 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Również niedziela będzie pochmurna i deszczowa. Na zachodnim wybrzeżu termometry pokażą 7 stopni, a na południowym wschodzie - 17 stopni.

W poniedziałek i wtorek zachmurzenie będzie zmienne z przelotnymi opadami deszczu. Na południu kraju możliwe są burze. Będzie cieplej - od 8 stopni na wybrzeżu do 18-20 na południu kraju. W czasie burz wiatr będzie dochodził w porywach do 55 km/h.

W środę większe przejaśnienia pojawią się na południowym zachodzie. Nad resztą kraju będzie jeszcze sporo chmur i tam możliwe są przelotne opady deszczu. Na południu kraju temperatura wyniesie około 16 stopni.

Czwartek przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko gdzieniegdzie na północy możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 20 stopni na południowym zachodzie kraju.