Przez najbliższe dni pogoda pozwoli nam trochę odpocząć od mrozu. Początek tygodnia będzie dość ciepły jak na styczeń, jednak pochmurny i deszczowy.

Synoptycy IMGW prognozują w  poniedziałek zachmurzenie całkowite, jedynie na Pomorzu przejaśnienia. Miejscami wystąpią mgły ograniczające widzialność do 100 m. W zachodniej połowie kraju spodziewane opady deszczu i mżawki. We wschodniej połowie kraju trzeba przygotować się na opady śniegu i deszczu ze śniegiem, od zachodu przechodzące w deszcz lub mżawkę, przejściowo marznące, powodujące gołoledź.

Na termometrach zobaczymy w poniedziałek od -2 st. na południowym wschodzie oraz miejscami w dolinach karpackich, około 2 st. w centrum, do 7 st. na zachodzie.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie ma być duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Miejscami wystąpią opady deszczu lub mżawki, a na wschodzie oraz na południowym wschodzie opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -2 st. na wschodzie i w dolinach karpackich, około 1 st. w centrum, do 4 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni.

We wtorek prognozowane jest zachmurzenie duże. Okresami wystąpią opady deszczu, na Pogórzu Karpackim również marznącego deszczu powodującego gołoledź, wysoko w górach deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1, 3 st. na wschodzie do 6, 8 st. na zachodzie, jedynie na Pogórzu Karpackim około 0 st. Wiatr umiarkowany, na północy porywisty, a nad morzem okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

(mn)