W weekend nastąpi ochłodzenie, a zachmurzenie obejmie cały kraj. O ile w sobotę przelotne opady wystąpią jedynie na północy, to niedziela zapowiada się deszczowo praktycznie w całej Polsce.

Zdj. ilustracyjne /mn /Archiwum RMF FM


Dziś w całym kraju prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane. Na północy, szczególnie w województwie pomorskim, mogą wystąpić przelotne opady deszczu.  

Temperatura maksymalna wyniesie od 13 st. na wschodzie kraju, od 15 do 19 st. w pozostałych częściach kraju. Najcieplej ma byćw województwie dolnośląskim, gdzie termometry pokażą nawet 20 st. Celsjusza.

Wiatr słaby, na Pomorzu i wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.  

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane, a na północy wystąpią słabe opady deszczu.  

W południowo-wschodniej połowie kraju, podobnie jak w piątek, miejscowo mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 m.  

Temperatura minimalna od 6-7 st. na północnym wschodzie i na południu, zwłaszcza w rejonach podgórskich, do 8-11 st. na pozostałym obszarze, jedynie na wybrzeżu miejscami do 12 st.     

W sobotę prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane lub duże. Na zachodzie i południu nie będzie padać, a w pozostałych częściach kraju możliwe są przelotne opady deszczu.  

Temperatura maksymalna od 11 - 14 st. na północnym wschodzie, do 14-16 st. na pozostałym obszarze. 

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. 


W niedziele na zachodzie i północy kraju zachmurzenie całkowite z intensywnymi opadami deszczu. W województwach podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim możliwe większe przejaśnienia.

Najzimniej będzie na północnym wschodzie, gdzie termometry pokażą maksymalnie 11 st. Celsjusza.

Na północy, południu i w centrum Polski temperatura wahać się będzie od 12 do 13 st., najcieplej na zachodzie kraju - 14 st. i na Podkarpaciu - 15 st. Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

(mn)