W długi, listopadowy weekend możemy liczyć na sporo chwil ze słońcem. Termometry pokażą miejscami nawet 15 stopni Celsjusza.

W piątek rano całą Polskę spowiła gęsta mgła. Najbardziej dała się we znaki mieszkańcom i kierowcom w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. 

Dziś w całym kraju prognozowane jest duże zachmurzenie, a na północnym-zachodzie również przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu i Podlasiu do 14 stopni na południu Polski. 

Sobota zapowiada się dość pogodnie. Rano miejscami znów wystąpi mgła ograniczająca widoczność do 200 metrów.

W ciągu dnia będzie słonecznie, z przejściowymi zachmurzeniami. Więcej chmur jedynie na Pomorzu.

Termometry wskażą od 10 stopni powyżej zera na Podlasiu, przez 12-13 stopni w centralnej Polsce, do 15 stopni na Dolnym Śląsku.

Powieje słaby i umiarkowany wiatr.


Pogoda na Dzień Niepodległości będzie sprzyjać świętowaniu. 

Niemal w całym kraju przez chmury będzie przebijać się słońce. Pochmurno ma być jedynie na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu. Tam temperatura będzie też najniższa. Na północnym-wschodzie termometry wskażą zaledwie 9 kresek powyżej zera.

W centralnej i zachodniej Polsce ma być nieco cieplej - od 11 stopni w Warszawie, Bydgoszczy i Łodzi, po 12 stopni w Zielonej Górze i Szczecinie.

Najcieplej będzie na południu - we Wrocławiu, Katowicach i Rzeszowie temperatura wyniesie nawet 14 stopni.


W poniedziałek temperatura odrobinę wzrośnie. W centralnej, północnej i wschodniej Polsce pojawi się jednak sporo chmur. Więcej słońca w pasie od Szczecina, przez Wrocław, aż po Kraków i Rzeszów.

Najchłodniej ma być znów na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu, gdzie termometry pokażą od 9 do maksymalnie 11 stopni Celsjusza. 

W pozostałych regionach będzie cieplej - od 13 do 15 stopni. Najwyższe temperatury na Dolnym Śląsku - tam nawet 16 stopni.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!