"W sobotę będzie pochmurno we wschodniej części kraju, temperatura w całym kraju nie będzie wysoka" – powiedział Szymon Ogórek, dyżurny synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najchłodniej na północnym wschodzie, najcieplej - do 19 st. C na Dolnym Śląsku.

Na wschodzie dzień zacznie się pochmurno i taka pogoda będzie się utrzymywać do końca dnia. "Najwięcej przejaśnień spodziewam się na południu Polski i częściowo na zachodzie. Będą też przejaśnienia w centrum i na wschodzie" - przekazał synoptyk.

W godzinach popołudniowych przelotne opady deszczu pojawią się na wschodzie. Padać będzie też na krańcach północnych, na zachodzie i południowym zachodzie.

"W późniejszych godzinach popołudniowych mogą wystąpić burze na północy i we wschodniej części kraju" - prognozuje Szymon Ogórek z IMGW. Przejaśnienia pojawią się w centrum i na wschodzie.

Temperatura w sobotę wyniesie od 14 do 19 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie np. Suwałki, Ostrołęka i Mława, tam około 15 stopni.

"W pasie od Suwalszczyzny, przez Mazowsze, Podlasie aż po rejon południowego Mazowsza i województwa świętokrzyskiego spodziewamy się około 14 stopni" - przekazał synoptyk. Cieplej będzie na wschodzie i na krańcach południowo wschodnich. Na Dolnym Śląsku około 19 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty szczególnie na zachodzie. Tam porywy osiągną 55 km/ h , natomiast podczas burz osiągną nawet 70 km/h a niekiedy nawet więcej 80-90 km/h.