Środa i czwartek w pogodzie bez zmian. Nadal będzie chłodno i deszczowo. Dopiero w piątek w części kraju nastąpi poprawa. Na południu i w centralnej Polsce ustąpią wtedy opady deszczu, ale na wzrost temperatur nie ma na razie co liczyć.

Środa i czwartek w pogodzie bez zmian. Nadal będzie chłodno i deszczowo. Dopiero w piątek w części kraju nastąpi poprawa. Na południu i w centralnej Polsce ustąpią wtedy opady deszczu, ale na wzrost temperatur nie ma na razie co liczyć.
Załamanie pogody i gwałtowne ochłodzenie spowodowało, że w Tatrach spadł śnieg /Grzegorz Momot /PAP

Europa zachodnia oraz północna znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Ukrainy. Na wschodzie kraju zaznacza się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Przeważający obszar kraju pozostaje w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego, jedynie nad północny wschód kraju zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza.

Środa

W środę wystąpi zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. W całym kraju będzie padać, a w górach pojawi się śnieg. Prognozowana wysokość opadu na przeważającym obszarze kraju to od 5 mm do 15 mm, a na południu do 25 mm. 

Na Podhalu możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej do około 6 cm, a w najwyższych partiach Tatr do 20 cm. 

Najcieplej będzie na Pomorzu. W Gdańsku i w Szczecinie termometry pokażą 12 stopni Celsjusza. Najniższa temperatura wystąpi na południu kraju. W Rzeszowie i w Katowicach wyniesie 5 stopni, a w Krakowie 6 kresek powyżej zera.

Wiatr północny, umiarkowany i dość silny, w porywach do około 60 km/h, nad morzem silny i bardzo silny od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wysoko w górach zawieje śnieżne.

Czwartek

W czwartek również wystąpi zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, a na wschodzie miejscami zachmurzenie umiarkowane. Nadal będzie padać deszcz, a w górach możliwy śnieg. Na północnym Mazowszu prognozowana wysokość opadu do 15 mm. 

Najwyższa temperatura - 14 stopni powyżej zera - spodziewana jest w rejonie Szczecina. W przeważającej części kraju termometry pokażą od 8 stopni w Katowicach, Krakowie i Kielcach, do 12 w Gdańsku. 

Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, nad morzem dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, stopniowo słabnący. Wysoko w górach zawieje śnieżne.

Piątek

W piątek w południowej i centralnej Polsce poprawa pogody. Ustąpią tam opady a temperatura wyniesie od 8 stopni w Lublinie i Łodzi do 11 stopni we Wrocławiu i Rzeszowie. 

W północno-zachodniej części kraju nadal będzie pochmurno i deszczowo. 


Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni