Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski powtórzył, że w trakcie długiego majowego weekendu, zdecyduje, czy będzie ubiegał się o reelekcję. Jak ocenił, Małgorzata Wassermann jest "znacznie lepszym kandydatem, niż inni, którzy się systematycznie zgłaszają".

W czwartek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast; w Krakowie kandydować będzie Małgorzata Wassermann. Wśród oficjalnie ogłoszonych kandydatów w wyborach na prezydenta Krakowa są także Grzegorz Filipek (Nowoczesna) i Konrad Berkowicz (partia Wolność).

Majchrowski, który jest prezydentem Krakowa czwartą kadencję, nie zdecydował jeszcze, czy będzie się ubiegał o reelekcję. Jak powiedział w czwartek dziennikarzom, swoją decyzję ma ogłosić w tygodniu następującym po długim weekendzie majowym.

Muszę mieć chwilę spokoju, żeby to wszystko przemyśleć. Dokonuję analizy SWOT - wszystkie za i przeciw -  powiedział prezydent miasta.

Majchrowskiego popiera PSL i jest gotowa poprzeć PO. Poparcie jego kandydatury - o ile zdecyduje się wystartować - zapowiedział w połowie kwietnia także szef małopolskich struktur SLD Ryszard Śmiałek.

Majchrowski pytany przez dziennikarzy o te poparcia odparł, że jeżeli podejmie decyzję o kandydowaniu, to będzie się zastanawiał nad ewentualnymi koalicjami.

Wassermann o starciu z Majchrowskim: Zdaję się na mądry wybór krakowian

Dla mnie jest wielką radością i zaszczytem, że będę mogła walczyć o urząd prezydenta w moim kochanym mieście. Tu się urodziłam, żyję i pracuję - podkreśliła Małgorzata Wassermann w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Jak dodała, kandydaci na prezydentów zaprezentowani przez prezesa PiS "doskonale znają problematykę swoich miast".

Odnosząc się do ewentualnego starcia wyborczego z wieloletnim prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, posłanka PiS zapewniła, że nie podchodzi do tego "w kategoriach strachu", ale będzie starała się prowadzić "uczciwą i rzetelną kampanię".

Zdaję się na mądry wybór krakowian. Każdy wynik przyjmę z absolutną pokorą i mam nadzieję, że i z satysfakcją - podkreśliła.

(j.)