Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził radio RMF FM w Krakowie, by podziękować dziennikarzom naszej stacji za przygotowanie i zorganizowanie akcji z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej. 2 maja nad Krakowem powiewała przymocowana do balonu gigantyczna biało-czerwona flaga.

Nasza inicjatywa tak spodobała się prezydentowi Polski, że postanowił nagrodzić ją w ramach akcji "Majówka z Polską" za najpiękniej udekorowaną przestrzeń publiczną.

Dziękuję flagą za flagę. To prezent od serca za wspaniały pomysł, za bardzo fajne wykonanie czegoś, co w moim przekonaniu może i na pewno poruszało polską wyobraźnię, polskie serca. (...) Za niekonwencjonalny sposób na okazywanie patriotycznych uczuć, emocji - powiedział prezydent podczas spotkania z naszymi dziennikarzami. [PRZECZYTAJ ROZMOWĘ Z PREZYDENTEM BRONISŁAWEM KOMOROWSKIM]

Przypomnijmy. 2 maja zaprosiliśmy na Bulwary Wiślne w Krakowie mieszkańców miasta, by wraz z nami uczcili ten szczególny dzień.

Rano przeprowadziliśmy próbę generalną naszej akcji. Balon wzleciał 152 metry nad Krakowem. Do jego rampy przytwierdzona była ogromna biało-czerwona flaga, która załopotała nad miastem. Po południu rozłożyliśmy ją na Bulwarach Wiślanych.

Flaga mała 180 m i ważyła 150 kg. Jej szycie zajęło dwa tygodnie. Wykorzystano prawie 1200 m kwadratowych materiału!

Wszystkim tym, którzy zdecydowali się razem z nami świętować Dzień Flagi, rozdawaliśmy tego dnia małe niespodzianki - biało-czerwone chorągiewki.