7, 73, 74 i 9 - modernizację tych dróg krajowych obiecał podczas wizyty w Świętokrzyskiem szef rządu. Mateusza Morawiecki mówił, że dzięki temu województwo ma szansę na nowe inwestycje.

Premier wymienił drogę numer 74, która ma być przebudowana na trasę ekspresową. Podkreślił, że rządowi zależy na przebudowie tej trasy. Dzięki temu Kielce mają zyskać wygodne połączenie z autostradą A jeden. Zmodernizowana ma być też droga 73 z Kielc przez Chmielnik Busko i Pacanów do Tarnowa. 

Podczas wizyty w Jędrzejowie szef rządu wspomniał też o przebiegającej przez wschód województwa drodze nr 9, która łączy Radom przez Ostrowiec i Opatów z Rzeszowem, a także o planowanej budowie obwodnic miast. 

Premier wymienił też trasę Via Carpatia, która co prawda ma przebiegać przez Lubelskie, a nie Świętokrzyskie, ale - jak mówił - "otworzy Polskę wschodnią na północ i na południe, też zwiększy szanse naszym przedsiębiorcom". 

Mateusz Morawiecki podkreślał, że Świętokrzyskie to jego rodzinne strony, że pochodzi z Morawicy, a jego przodkowie z różnych części regionu. Wspominając o możliwej pomocy dla producentów win, żartował, że pod koniec dnia pojedzie do Morawicy, gdzie uprawiana jest winorośl i że "może go poczęstują". 

(m)