Prezydent Lech Kaczyński podjął się misji pośrednictwa w budowaniu trwałego poparcia dla rządu. To się udać nie może, szykujemy się na wcześniejsze wybory - mówią liderzy Platformy Obywatelskiej.

Długo oczekiwane spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z liderami Platformy Obywatelskiej trwało nieco ponad godzinę. Po spotkaniu okazało się, że prezydent w najbliższych dniach zamierza przeprowadzić szerokie konsultacje polityczne z liderami wszystkich partii parlamentarnych.

Zdaniem prezydenta przełom stycznia i lutego to termin, do którego parlament powinien uchwalić budżet. Nie oznacza to jednak - podkreślają przedstawiciele Lecha Kaczyńskiego - że prezydent zamierza podjąć decyzję o rozwiązaniu parlamentu.

Innego zdania są liderzy PO. Prezydent nie ukrywał jednak, że nie wyklucza rozpisania wcześniejszych wyborów i że nie uważa tego rozwiązania za najgorsze - mówił Donald Tusk. Posłuchaj relacji reportera RMF Tomasza Skorego:

Już na początku spotkania pojawiły się problemy. Choć Kancelaria Prezydenta miała cały dzień na przygotowanie spotkania, dopiero po godzinie 18 poinformowała jak ma ono wyglądać od strony organizacyjnej. Komunikat mówił o konferencji prezydenckich ministrów i liderów Platformy pół godziny po rozpoczęciu spotkania, co pośrednio świadczyło o tym, jak niewielką uwagę przywiązuje do tej rozmowy prezydent.