Lubelska policja opublikowała film pokazujący potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ul. Lwowskiej w Lublinie.

Lubelska policja opublikowała film pokazujący potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ul. Lwowskiej w Lublinie.
Kadr z nagrania z monitoringu /lubelska.policja.gov.pl /

Jak podaje policja, kobieta została potrącona w poniedziałek wieczorem. Doszło do tego na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

Kierowca osobówki, który potrącił pieszą, został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Wiadomo, że był trzeźwy.

"Nagranie pokazuje, że piesza nie rozejrzała się przed wejściem na przejście. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od tego, czy sami stosujemy się do podstawowych zasad poruszania się po drodze" - podkreśliła lubelska policja w komunikacie opublikowanym na swoich stronach internetowych.


Funkcjonariusze przypominają też o tym, że kierowca, który zbliża się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. "Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez drogę, na którą wjeżdża" - czytamy w komunikacie lubelskiej policji. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.