​Solidarna Polska chce zwołania pilnego posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych z udziałem szefa policji. Są pieniądze na nowe logo policji, a na benzynę i długopisy nie ma - uważają politycy SP. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stanowczo odpiera te zarzuty.

Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak podkreśliła, że zmiana logo jest tylko jednym z elementów programu standaryzacji i modernizacji komend i komisariatów policji. Zapewniła, że nie ma to żadnego związku ze środkami zabezpieczonymi w budżecie na bieżące funkcjonowanie policji, m.in. na benzynę.

Komendant główny policji nadinspektor Marek Działoszyński powiedział, że zmiany w ramach tego kilkuletniego programu będą wprowadzane sukcesywnie. Nowe logo będzie umieszczane w pierwszej kolejności na nowo wybudowanych budynkach - powiedział Działoszyński.

Wcześniej szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że przeznaczenie ok. 1 mld zł z budżetu państwa na zmianę wizerunku policji (której jednym z elementów jest nowe logo), w sytuacji, kiedy zamykanych jest kilkadziesiąt komisariatów w małych miejscowościach, a policjantom brakuje benzyny i długopisów do codziennej pracy, musi budzić powszechne oburzenie.

Chcemy zwołania posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych i wezwania komendanta głównego policji Marka Działoszyńskiego, celem wyjaśnienia tej sytuacji, która musi bulwersować - powiedział Mularczyk.

"Źle się dzieje w policji"

Źle się dzieje w polskiej policji, nie ma myślenia strategicznego i koncepcyjnego, a w zamian są jakieś szarpane pomysły, które nijak się mają do tego co policja powinna robić, tzn. zapewniać Polakom bezpieczeństwo - zaznaczył szef klubu SP. Poinformował ponadto, że Solidarna Polska wystąpi do szefa KGP z pytaniem o powody tych zmian.

Stylizowana i uproszczona odznaka oraz napis "policja" w kolorze granatowym na białym tle - to nowy, zaprezentowany w piątek, logotyp tej formacji. Będą nim oznaczane wszystkie nowo budowane i remontowane jednostki policji w całym kraju. Wart 15 tys. zł konkurs na nowy logotyp wygrało studio graficzne Idee.

(ABS)