Ponad 750 zarzutów usłyszy 22-letni mieszkaniec Kielc. W jego komputerze policjanci znaleźli nielegalne oprogramowanie, a także pirackie pliki muzyczne i filmowe. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Na ślad kielczanina trafili funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą. Po sprawdzeniu komputera 22-latka okazało się, że na dyskach zainstalowane było nielegalne oprogramowanie. Przy jego użyciu mężczyzna ściągnął z Internetu ponad 700 plików muzycznych i filmowych.

Policjanci już ustalili, kto został pokrzywdzony przez kielczanina i na jaką kwotę. Nie wiemy jeszcze co z firmami – przyznaje w rozmowie z RMF FM Anna Krzyżyk ze świętokrzyskiej policji. Biegli nie dostarczyli nam odpowiedniej dokumentacji.

22-latek już usłyszał pierwsze zarzuty. Za paserstwo i łamanie ustawy o prawie autorskim grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Czy chłopak będzie musiał również zapłacić astronomiczną kwotę za nielegalne ściąganie plików? W ubiegłym roku na 222 tysiące dolarów grzywny została skazana mieszkanka amerykańskiego stanu Minnesota. Ława przysięgłych uznała, że 32-letnia Jammie Thomas naruszyła prawa autorskie do 24 piosenek, ściągając je i rozpowszechniając za pomocą Internetu.