Pod koniec kwietnia rozpoczną się zapisy do Poland Business Run. Największy charytatywny bieg w Polsce 3 września wystartuje w 7 polskich miastach - Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. Celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową w powrocie do normalnego życia.

Pod koniec kwietnia rozpoczną się zapisy do Poland Business Run. Największy charytatywny bieg w Polsce 3 września wystartuje w 7 polskich miastach - Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. Celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową w powrocie do normalnego życia.
Poland Business Run wystartuje w 7 polskich miastach /Materiały prasowe

Poland Business Run z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Akcja przyciąga zarówno pracowników firm, jak i znanych aktorów, sportowców oraz dziennikarzy. Łączy ich ten sam cel - pomoc beneficjentom w zakupie protez i innego zaopatrzenia ortopedycznego oraz dofinansowanie rehabilitacji i konsultacji psychologicznych. Tylko w ubiegłym roku w biegu w całej Polsce wzięło udział ponad 16 tysięcy osób z 1118 firm, którzy zebrali wspólnie 1 019 216 złotych.

Bieg tworzą ludzie

138 - to bardzo ważna liczba dla organizatorów biegu. Tylu niepełnosprawnym pomógł przez wszystkie lata Poland Business Run. Wśród nich znalazły się osoby po amputacji, z urazami kręgosłupa, wrodzonymi wadami kończyn oraz niepełnosprawnością wynikającą z miażdżycy, cukrzycy czy chorób nowotworowych. Wokół charytatywnej akcji zgromadziło się wielu uczestników - biegaczy, członków zespołu lokalnego i ambasadorów. Wśród tych ostatnich znajdziemy w tym roku Julię Kamińską, Barbarę Kurdej-Szatan, Rafała Sonika, Mateusza Kusznierewicza, Antoniego Królikowskiego, Mateusza Janickiego czy Aleksandra Dobę.

Od 6 lat w słusznej sprawie

Po raz pierwszy Poland Business Run odbył się we wrześniu 2012 roku w Krakowie. Zainicjowały go Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, firma UBS oraz Radisson Blu Hotel. Od samego początku ma on formę sztafety. Bierze w niej udział drużyna składająca się z 5 zawodników, z których każdy biegnie na dystansie około 4 kilometrów. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach Polski. Popularność biegu nie jest niczym dziwnym - wydarzenie ma szczytny cel, a przy okazji promuje aktywny styl życia oraz integruje społeczność lokalną z biznesem.

Poland Business Run to impreza dla każdego! Wydarzenie przyciąga nie tylko tych, którzy biegają na co dzień, ale także takie osoby, które decydują się na bieg tylko raz w roku. Jestem przekonana, że to, co sprawia, że nasz bieg jest wyjątkowy, to jego charytatywny cel i pomoc konkretnym osobom - mówi Marta Hernik, Project Manager w Fundacji Poland Business Run.

Prosty sposób, żeby pomóc

Do biegu pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale zapisy startują już pod koniec kwietnia. Trzeba się spieszyć, bo miejsc ubywa w zawrotnym tempie. W ubiegłym roku w jednym z miast padł prawdziwy rekord - 5 tysięcy osób zarejestrowało się w niecałe 15 minut!

Każdy rok jest lepszy niż poprzedni. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie. Chcemy zaangażować jak największą liczbę osób, bo wierzymy, że w ten prosty sposób, jakim jest pokonanie kilku kilometrów, naprawdę można odmienić czyjś los. Jesteśmy dumni, że Poland Business Run łączy ludzi z różnych środowisk, którzy dzielą się z nami dobrą energią i dają beneficjentom biegu siłę do działania i przekraczania własnych granic - mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, głównego organizatora biegu.

Warto pamiętać, że bieg to także okazja do dobrej zabawy i sprawdzenia samego siebie. Startujący nie tylko wspierają charytatywną akcję, ale też przy okazji dbają o swoją kondycję i zdrowie. To również świadczy o wyjątkowości Poland Business Run.