Polskie biura podróży wznawiają wyjazdy do Tunezji i Egiptu. Niektóre z nich chcą wysyłać turystów już z początkiem marca, inne mimo zmiany rekomendacji MSZ, będą czekać jeszcze miesiąc.

Wczoraj Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie odradzało już wycieczek nad morze czerwone. Reporter RMF FM wybrał się na targi turystyczne, żeby sprawdzić jakie jest zainteresowanie wycieczkami w do tego regionu. Okazało się, że wiele osób nadal zwleka z decyzją o wyjeździe do Egiptu, czy Tunezji. Kraje te są teraz atrakcyjne nie tylko turystycznie, ale przede wszystkim cenowo. Rodzinny wyjazd jest tam dużo tańszy niż do innych krajów nad Morzem Śródziemnym. Turyści wahają się więc, czy nadal czekać na całkowite wyjaśnienie sytuacji w regionie, czy też korzystać z zamiennych ofert biur podróży.

Niestety będziemy musieli swoje oczekiwania co do standardu obniżyć. Na przykład w Grecji za tę samą pulę pieniędzy będziemy mieszkać w gorszym hotelu, albo będziemy musieli zrezygnować z bardzo popularnej teraz opcji all inclusive. - powiedział Grzegorz Chmielewski, szef Śląskiej Izby Turystyki.

Chmielewski twierdzi, że jednocześnie są tacy, którzy na wyjazd do Tunezji i Egiptu już się zdecydowali, a świadczą o tym zajęte miejsca w samolotach, które wystartują do tych państw w marcu.