W najbliższych dniach nie należy spodziewać się nadejścia gorącego lata. Termometry wskażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza.

We wtorek na wschodzie kraju zachmurzenie będzie całkowite; spodziewane są też opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże, miejscami pojawią się większe przejaśnienia, przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 do 19 st. C.

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże; pojawiać się będą przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 8 do 12 st C.

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże, miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, w północnej części kraju możliwe są burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 17-18 st. C na północnym zachodzie, 20 st. C w centrum, do 19-21 st. C na południowym wschodzie.

W czwartek temperatura będzie utrzymywała się na poziomie ok. 20 stopni. Nieco zimniej będzie w Trójmieście (18 stopni), gdzie spodziewane są również przelotne opady deszczu. Z kolei najcieplej będzie na południowym-zachodzie. We Wrocławiu i Zielonej Górze - 22 stopnie.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl