Zatrzymano Bartosza N. podejrzanego o zabójstwo dziennikarza z Mławy. Podejrzany sam zgłosił się do Prokuratury Okręgowej w Płocku. Śledztwo zawieszono w miniony piątek (29 stycznia), ale po zatrzymaniu podejrzanego ponownie zostanie podjęte – poinformowała nas rzeczniczka płockiej prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska.

W środę Bartosz N. będzie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut zabójstwa. Wcześniej mężczyzna był poszukiwany listem gończym, a w jego sprawie wydano też Europejski Nakaz Zatrzymania.

32-letni Łukasz Masiak był dziennikarzem portalu, który założył w 2010 roku - naszamława.pl. Do pierwszego napadu na dziennikarza doszło już w połowie stycznia 2014 roku.

Do zabójstwa dziennikarza doszło w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 roku w toalecie kręgielni w jednym z nocnych lokali w Mławie. Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że Masiak został kopnięty w lewą część głowy, "co skutkowało powstaniem krwiaka oraz niewydolnością krążeniowo-oddechową i w efekcie zgonem" dziennikarza. 


(j.)