Z uwagi na budowę autostrady A1 za Toruniem, kolej wprowadziła tymczasowe zmiany w rozkładzie jazdy. Ruch na trasie kolejowej do Kutna w ciągu dnia jest wstrzymywany, a składy jadą ponad stukilometrowymi objazdami. Pasażerowie muszą się liczyć z dużymi opóźnieniami.

Zmiany w rozkładach jazdy dotkną wszystkich podróżujących przez węzeł kolejowy w Kutnie. Każdy pociąg przejeżdżający tamtędy do Trójmiasta, Warszawy, Krakowa czy Katowic musi jechać objazdem. Opóźnienia na niektórych trasach sięgają nawet półtorej godziny.

Dzieje się tak, ponieważ pociąg np. z Torunia do stolicy wyrusza w zupełnie inną stronę - zamiast na Włocławek, kieruje się na Inowrocław. Następnie skręca na Warszawę od południa, omijając w ten sposób północną nitkę torowisk i węzeł w Kutnie.

W weekend normalnie kursują za to pociągi poranne przed godz. 8 i wieczorne po godz. 20. Komplikacje przeciągną się one do wtorku. Wszyscy podróżni planujący wyjazd powinni więc korzystać z informacji telefonicznej i dokładnie sprawdzić swój pociąg.