​W sztabie przygotowującym jedno z największych wydarzeń biegowych w Polsce pełna mobilizacja, ponieważ rozpędu nabierają przygotowania do Poland Business Run - unikalnego w swojej formule, charytatywnego biegu biznesowego. Zaraz po wakacjach, 6. września o godz. 10:00, blisko 15 000 biegaczy wystartuje ulicami centrów 6 miast: Krakowa, Warszawy, Poznania, Katowic, Łodzi i Wrocławia. Wszystko po to, by pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Poland Business Run to bieg charytatywny, który integruje przede wszystkim środowisko biznesowe wokół wspólnego celu - pomocy w osiągnięciu sprawności osobom, które w wyniku nieszczęśliwego wypadku utraciły możliwość swobodnego poruszania się. Inicjatywa pozwala przekraczać kolejne granice i poszerzać horyzonty podopiecznym Fundacji, którzy dzięki niej mogą spełniać marzenia o normalnym, aktywnym życiu. Jednocześnie wnosi zmianę jakościową w funkcjonowanie przedsiębiorstw, które organizują się na wszystkich szczeblach wokół aktywności fizycznej i wolontariatu. 

Dzięki Poland Business Run możemy działać wspólnie, nie tylko pomagając, ale razem zmieniając rzeczywistość. Nie robimy tego zdalnie zza biurek, ale przez wspólną pracę, która łączy i nadaje tej inicjatywie dodatkowy sens - mówi Jasiek Mela, Prezes Fundacji Poza Horyzonty.

Wiele firm, jeden cel

Pomoc odbywa się dwutorowo. Z jednej strony przedsiębiorstwa finansują organizację biegu i oddelegowują do jego przygotowania swoich pracowników. Z drugiej strony biegnący płacą wpisowe, dzięki któremu Fundacja finansuje cały proces powrotu do sprawności - w tym, nową protezę. Imprezie przez cały rok towarzyszy również akcja Pomagam Bardziej, w ramach której każdy może  wpłacić dowolną kwotę, dzięki której możliwy będzie zakup protez dla kolejnych podopiecznych. 

Tutaj możesz zadeklarować chęć wzięcia udziału w biegu

To już czwarta edycja biegu. W ubiegłym roku, 14 września 2014r. w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie, punktualnie o godz. 10.30 wystartowało prawie 10 000 osób. Poland Business Run pomógł tym samym 18 podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty kupując dla nich 24 protezy. To jedyna tego typu inicjatywa, łącząca biznes, środowiska pozarządowe oraz znane postaci show-biznesu na taką skalę. 

Rejestracja do biegu w Krakowie już się zakończyła. Trwa natomiast rejestracja w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, a niedługo ruszy również w Łodzi i Wrocławiu. 

(md)