Zanim w celach turystycznych odwiedzisz Warszawę sprawdź dojazdy, remonty i parkingi. Samochodem najlepiej nie wjeżdżaj do centrum- radzi reporter RMF FM. Warto również sprawdzić, czy na wyznaczonej przez nawigację trasie nie ma remontów. Można to zweryfikować na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Największą bolączką kierowców w stolicy jest brak miejsc do parkowania. Nie warto próbować dostać się samochodem w pobliże Krakowskiego Przedmieścia. To samo dotyczy okolic Centrum Nauki Kopernik, które nie ma parkingu.

Na stronie Zarządu Transportu Miejskiego znajdziecie listę parkingów typu "parkuj i jedź", gdzie za cenę biletu dobowego można zostawić samochód i dalej ruszyć komunikacją miejską.

Monika Niżniak ze Straży Miejskiej ma jeszcze jedną radę: patrzcie na znaki, zwłaszcza zakazu zatrzymywania z ostrzeżeniem o odholowaniu samochodu. Jest opłata w wysokości 388 złotych - ostrzega. Funkcjonariusz może jeszcze dorzucić 100 złotych mandatu. Jednym słowem: Warszawę zwiedzamy na piechotę, a wtedy naprawdę stolica da się lubić.