Do 2 października można będzie zawiadamiać PKW i właściwych komisarzy wyborczych o utworzeniu komitetów wyborczych w wyborach samorządowych. Natomiast do 22 października będzie czas na rejestrowanie list kandydatów na radnych.

Kalendarz wyborczy przed wyznaczonymi na 21 listopada wyborami samorządowymi przedstawił dziś na konferencji prasowej szef Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski. Przypomniał, że formalnie kampania wyborcza ruszy po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw rozporządzenia premiera Donalda Tuska o dacie wyborów samorządowych, dopiero wtedy też będzie można dokonywać czynności wyborczych takich jak zawiadomienie o utworzeniu komitetu.

Szef PKW podkreślił, że do 2 października będzie można zawiadamiać zarówno o utworzeniu komitetów, jak i o zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych.

Do 22 października do północy będzie możliwe zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw, oraz kandydatów do rady miasta stołecznego Warszawy i rad dzielnic stolicy.