Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego zatrzymali 23-latka, który wczoraj z nadmierną prędkością przejechał przez jedno ze skrzyżowań, a swoją podróż zakończył na wjeździe do sklepu motoryzacyjnego. Okazało się, że kierowca był pijany. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wczoraj około godziny 13:00 w Nowym Dworze Gdańskim policjanci zauważyli, jak jedną z ulic z nadmierną prędkością jedzie Audi A3. W pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik, przez który przejechał omijając stojący na skrzyżowaniu pojazd, a następnie z dużą prędkością przejechał przez całe skrzyżowanie, zatrzymując się na wjeździe do sklepu motoryzacyjnego. W wyniku uderzenia w krawężnik został uszkodzony przód pojazdu oraz urwało się przednie koło.

Jak się okazało 23-latek był pijany. Miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy, a po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że uprawnienia posiada od niecałego roku.

W samochodzie byli również dwaj pasażerowie -17- i 18-letni. Obaj mieli po 0,2 promila alkoholu w organizmie.

23-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.