Policjanci zatrzymali do kontroli szkolny autobus wiozący dzieci do placówki w powiecie kutnowskim. Po przebadaniu kierowcy, okazało się, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy był również jadący autobusem opiekun dzieci.

Podczas policyjnej akcji w poniedziałek skontrolowano autobus szkolny, który dojeżdżał do jednej ze szkół w powiecie kutnowskim. Badanie trzeźwości 60-latka wykazało, że w jego organizmie jest prawie promil alkoholu. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 60-latek straci teraz prawo jazdy i odpowie przed sądem - przekazała Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Funkcjonariusze nie skontrolowali jedynie kierowcy autobusu. Po zbadaniu alkomatem opiekuna dzieci, który również jechał autobusem, okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 

"63-latek odpowie za podjęcie pracy w stanie nietrzeźwości. Może za to grozić kara aresztu lub grzywny, a także dyscyplinarne zwolnienie" - informują policjanci.