Prezydent powołał prezesa PSL Janusza Piechocińskiego na urząd wicepremiera i ministra gospodarki. Podczas uroczystości Bronisław Komorowski podkreślił, że w Polsce potrzebna jest "stabilność władzy i państwa, i stabilność w koalicji rządzącej".

"Koalicja PO-PSL jest stabilna" - stwierdził Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Jak mówił, jest to szczególnie ważne ze względu na to, że jest to koalicja rządząca już piąty rok i drugą kadencję, obdarzona dużym kredytem zaufania.

Tusk o szefie PSL: Gwarantuje działania w duchu spokoju i lojalności

Donald Tusk podkreślał z kolei, że "Janusz Piechociński jest politykiem, który gwarantuje konsekwentne działania w duchu spokoju, lojalności wobec obywateli i przewidywalności.

To jest bardzo ważny dzień dla koalicji, która sprawuje ważną polityczną rolę w Polsce już piąty rok. Potwierdza on, jak ważny dla Polski i dla jej obywateli jest fakt, że władza polityczna - nie bezbłędna, nie bez wad - od ponad pięciu lat jest władzą, która ceni sobie szczególnie mocno spokój, lojalność wobec własnych obywateli i przewidywalność - powiedział szef rządu. Jak dodał, Piechociński "jest politykiem, który gwarantuje konsekwentne działania w tym duchu".

Janusz Piechociński objął w rządzie stanowiska, które opuścił jego poprzednik Waldemar Pawlak po tym, gdy przegrał rywalizację o fotel prezesa PSL.