W piątek zakończyła się już kolejna odsłona wakacyjnego raportu z polskich dróg, w którym pomagaliśmy Wam szybko i bezpiecznie dojechać na miejsca weekendowego wypoczynku. Nasi reporterzy byli na najważniejszych drogach w kraju, monitorują sytuację na autostradach i drogach wyjazdowych z największych miast. Sprawdzają też, którędy można dojechać do najpopularniejszych kurortów, a których tras lepiej unikać ze względu na remonty czy wypadki.

22:30 - Kończymy dzisiejszą relację na żywo. Dziękujemy za wszystkie sygnały przesłane na Gorącą Linię RMF FM.

20:20 - Na krajowej "dziewiątce" w Domaradzu samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Jedna osoba została ranna, na miejscu wprowadzono ruch wahadłowy.

19:06 - W Kujawsko-Pomorskiem większość dróg jest już przejezdna - donosi nasz reporter Tomasz Fenske. Korki czekają kierowców już tylko za Toruniem, w Lubiczu na wylocie na Warszawę i na DK nr 1 na wysokości Aleksandrowa Kujawskiego. Ruch przeniósł się dalej na północ - na krajowej "szóstce" w okolicach Wejherowa momentami jedzie się 30-40 km/h, podobnie jest przed Ustką i na krajowej "siódemce" przed Gdańskiem.

18:40 - Ostrzegamy kierowców wybierających się do Zakopanego. Od Krakowa w stronę Tatr ciasno. Najgorzej jest przy wjeździe do Zakopanego i w centrum miasta - donosi Maciej Pałahicki. Za Skomielną samochody zwalniają, ale korek tworzy się dopiero w rejonie Poronina i trzyma aż do wjazdu do stolicy Tatr. Stoją także główne ulice w Zakopanem - przejechanie przez miasto zajmuje około godziny. Dodatkowo zaczęło padać i warunki do jazdy dodatkowo się pogorszyły. Uważajcie.

18:20 - Utrudnienie na dolnośląskim odcinku autostrady A4 w kierunku Legnicy pomiędzy węzłami Bielany Wrocławskie - Wrocław Południe. Po kolizji 3 -ech pojazdów ruch odbywa się pasem awaryjnym.

17:15 - Zamknięty z powodu remontu jest wjazd do Krakowa od strony Myślenic - przypomina reporter RMF FM Maciej Grzyb. Wyjechać z miast przez wiadukt nad autostradą mogą tylko samochody osobowe.

16:57 - Na krajowej 16-stce Olsztyn - Ostróda w miejscowości Rapaty trwa przebudowa jednego pasa ruchu. Na miejscu uruchomiono sygnalizację świetlną. Po jednej i drugiej stronie tworzą się kilkukilometrowe korki.

16:52 - Ostrzeżenie dla jadących drogą krajową 27. W Żarach w województwie lubuskim czołowe zderzenie auta osobowego z ciężarowym Jedna osoba została ranna. Droga jest zablokowana. Policja kieruje na objazd przez Lubomyśl.

16:20 - W nocy zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu na Wisłostradzie w Warszawie - przypomina nasz reporter Mariusz Piekarski. Służby miejskie kończą układanie asfaltu w miejscu, gdzie samochody zjadą z Wisłostrady na Wybrzeże Kościuszkowskie, by ominąć zamknięty tunel. Kto wjeżdża do Warszawy przez Janki i chce przejechać przez miasto na północ, powinien pamiętać o wyłączeniu nawigacji i sugerowaniu się znakami drogowymi - lepiej skręcić w ul. Łopuszańską i Alejami Jerozolimskimi dokonać do ul. Armii Krajowej. Dopiero tam trzeba zjechać na Wisłostradę w stronę Gdańska. Lepiej też nie objeżdżać zamkniętego tunelu Wisłostrady prawą stroną Wisły - tamta część miasta jest bardzo zakorkowana.

15:20 - Na DK 27 w Żarach samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. 1 osoba została ranna. Droga będzie zablokowana jeszcze co najmniej przez najbliższe dwie godziny.

15:04 - Kujawsko-Pomorskie stoi w korkach - alarmuje Tomasz Fenske. Czas stracimy przede wszystkim we Włocławku i w Toruniu na moście drogowym. Nie lepiej jest też w Lubiczu, przez kierowców pieszczotliwie nazywanym lejkiem, bo zbiega się tam kilka dróg, z wylotem węzła autostradowego włącznie i wszyscy zmotoryzowani muszą się nagle zmieścić na jednym pasie krajowej "dziesiatki" . Z kolei na Pomorzu na korki natkniemy się na krajowej "szóstce", głównie przed miejscowościami turystycznymi, jak Rumia i Reda oraz - już kawałek dalej - także przed Puckiem i Karwią. Stoi też centrum Gdańska, ale o tej godzinie to chyba nikogo nie zaskakuje.

14:56 - Na drogach Lubelszczyzny występują głównie problemy spowodowane remontami - informuje Krzysztof Kot. Zakorkowany jest przebudowywany odcinek DK 17 od Piask w kierunku Lublina - postoimy co najmniej kilkanaście minut przed zjazdem do Świdnika. Z każdą minutą sznur aut jest coraz dłuższy. Korkuje się także droga wyjazdowa z Lublina. Na DK 82 są utrudnienia z dojazdem do przejścia granicznego w Dorohusku. W Okopach trwa remont wiaduktu i dlatego ruch odbywa się tam wahadłowo.

14:50 - Wahadło na Zakopiance. Przed Rabką zderzyły się dwa samochody, nie ma osób rannych, ale tworzą się korki. Korki także na krajowej "czwórce" Kraków - Tarnów - informuje nasz reporter Maciej Grzyb. Uważajcie też w Brzesku, gdzie trwa remont obwodnicy - drogowcy rozkopali tam dwa pasy, a do tego kładą jeszcze asfalt. Auta stoją w trzymanstokilometrowym korku od Bochni aż do Brzeska. Z drugiej strony też nie jest lepiej. Warto jechać objazdem przez Wojnicz, Tymową i Gdów. Na obwodnicy Krakowa wprowadzono duże zmiany dla kierowców ciężarówek i autobusów - na odcinku prawie 20 km od Balic aż do zjazdu na Zakopiankę obowiązuje zakaz wyprzedzania dla TIR-ów.

Czekamy na Wasze sygnały o korkach, wypadkach i utrudnieniach. Możecie wysłać je na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.