Kielecka prokuratura analizuje sprawę rzekomego fałszowania dokumentacji medycznej w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Lekarze mieli wyłudzać w ten sposób pieniądze za operacje.

Według doniesień, lekarz zatrudniony na kontrakcie w skarżyskim szpitalu miał wystawiać faktury za operacje, w których nie uczestniczył. Sfałszowane dokumenty rzekomo podpisywał wiceszef ds. medycznych szpitala.

Dyrektor szpitala Andrzej Jarzębowski poinformował, że do czasu wyjaśnienia sprawy zawiesił w obowiązkach wicedyrektora placówki. W związku z tą sytuacją odwołane są wszystkie planowe zabiegi neurochirurgiczne, nad czym ubolewam - dodał.

Sprawę możliwych oszustw wyjaśnia też specjalna szpitalna komisja. Wszystko wskazuje na to, że jeżeli dokumentacja była fałszowana, to w proceder musiałoby być zaangażowanych więcej osób.

Również starosta skarżyski Michał Jędrys powołał zespół, który ma skontrolować sytuację w szpitalu. Liczę, że ta sprawa zostanie jak najszybciej wyjaśniona i przestanie rzutować na dobre imię placówki - podkreślił.

(mn)