Z anonimu, który trafił do dolnośląskiego kuratora oświaty, wynika, że grupa 10-latków z Kryniczna podczas zielonej szkoły w Krakowie znęcała się nad rówieśnikiem. Sprawa została już zgłoszona na policję. Powiadomiono też sąd rodzinny. Placówkę skontroluje kuratorium.

Na wycieczkę do Krakowa uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej z Kryniczna wybrali się pod koniec maja. To właśnie podczas zielonej szkoły grupa 10-letnich chłopców miała znęcać się nad jednym ze swoich kolegów. Dodatkowo dziecko całą noc spędziło na korytarzu. O zajściu anonimowi rodzice poinformowali dolnośląskie kuratorium oświaty.

Wydarzenia opisane w przesłanym anonimie są niezwykle bulwersujące. Jest to opis mrożący krew w żyłach, który wymaga reakcji. Dlatego też "na cito" zostanie skierowana do szkoły kontrola - mówi Onetowi Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty.

Kontrola w szkole rozpocznie się w środę. Z przesłanego do kuratorium anonimu wynika, że chłopiec już wcześniej był prześladowany przez kolegów. W dodatku rodzice zarzucają szkole bezczynność i zamiatanie sprawy pod dywan.

Sprawa już w piątek została zgłoszona na policję. Wpłynęło do nas takie zawiadomienie. Policjanci wykonywali w tej sprawie czynności, rozmawiali z dyrekcją szkoły i powiadomili sąd rodzinny - mówi Onetowi Piotr Dwojak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Dyrekcja szkoły w rozmowie z policją miała zapewnić, że wobec uczniów, którzy pastwili się nad kolegą, zostaną wyciągnięte konsekwencje. Sprawa na pewno nie została zamieciona pod dywan - podkreśla Piotr Dwojak.

Jeśli jednak okaże się, że było inaczej, kuratorium zapowiada, że wyciągnie konsekwencje wobec dyrekcji i nauczycieli podstawówki.