Straż pożarna w Garwolinie na Mazowszu wzywa na pomoc kolejne jednostki. Po wczorajszej trąbie powietrznej mają mnóstwo pracy przy usuwaniu zniszczeń. Żywioł uszkodził tam koło 20 budynków.

Zobacz również:

Na miejscu pracuje pięć zastępów strażackich. Ale na pomoc zostały wezwane kolejne trzy z innych miast. Strażacy przede wszystkim starają się zabezpieczyć zniszczone budynki. To zwisy z desek z krokwi, rozwalone ściany, stropy. Mury na jednej z posesji są niemal zrównane z ziemią - poinformował komendant garwolińskich strażaków Dariusz Sadkowski.

Akcja powinna zakończyć się do godziny 16. Trzeba jednak pamiętać, że to nie koniec likwidowania strat. Remonty domów potrwają kilka tygodni, jeśli nie miesięcy. Prawdopodobnie jeden budynków zostanie rozebrany. Czy tak się stanie, zdecyduje inspektor budowlany.

W Woli Rębkowskiej trąba powietrzna pojawiła się po godz. 19. Całe zdarzenie trwało kilkadziesiąt sekund. W kilkunastu przypadkach trąba powietrzna zerwała dachy, niosąc je nawet kilka kilometrów dalej.

Jeśli byłeś świadkiem szalejącej trąby powietrznej, masz zdjęcia lub film, prześlij je nam na Gorącą Linię RMF FM.