Pracownik przeprawy promowej w Świnoujściu zaatakował nożem kolegę z pracy. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem. Ranny przeszedł operację. Sprawca mógł być niepoczytalny.

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu czeka na wyniki badania psychiatrycznego pracownika obsługi promu, który zranił w brzuch pokładowego mechanika. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna w momencie ataku był niepoczytalny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 28-letni marynarz tuż po ataku i zatrzymaniu przez policję niczego nie pamiętał. Dopiero po ustaleniu, czy działał świadomie, śledczy podejmą decyzję o ewentualnym przedstawieniu zarzutów. Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala psychiatrycznego w Szczecinie.

Krew pod pokładem

Pokładowy mechanik z promy Karsibór II otrzymał prawdopodobnie dwa ciosy nożem. Wszystko działo się około godziny 22 pod pokładem w jednym z pomieszczeń przeznaczonych do odpoczynku. Pogotowie przetransportowało mechanika do szpitala w Świnoujściu. Mężczyzna przeszedł operację brzucha. Jest przytomny i być może dziś będzie przesłuchany. W momencie ataku pod pokładem byli jeszcze inni pracownicy przeprawy, którzy również będą przesłuchani.

Karsibór II jest jednym z promów przeprawy osobowo-towarowej. Promy łączą leżące na wyspie Świnoujście z lądem.