"Każde przemówienie poważnego polityka jest konsultowane z zagranicznymi specjalistami" - odpowiada Sławomir Nitras pytany przez słuchaczy RMF FM o wystąpienia Radosława Sikorskiego, za których konsultację płacił 19 tys. złotych byłemu ambasadorowi Wielkiej Brytanii.

"Zawsze jest potrzebny jakiś odbiór zewnętrzny. Żyjemy w kraju, w którym godzina pracy prawnika za 4 tys. euro nikogo nie dziwi, ale dziwi nas tysiąc euro za godzinę pracy gościa, który konsultuje najważniejsze wystąpienia polityczne" - dodaje. "Czasami może warto zapłacić trochę więcej, ale mieć poziom, a nie bawić się w najtańszego ministra spraw zagranicznych, bo najtańszy nie zawsze znaczy najlepszy" - ocenia Nitras.

"Platforma Obywatelska przy wszystkich jej wadach - wydawaniu zbyt dużo za kolację, dawaniu się przesłuchiwać, robieniu wystąpień i płacenie za to obcym - prowadzi Polskę w kierunku przewidywalnym" - mówi Sławomir Nitras pytany przez słuchaczy o to, dlaczego PO chce rządzić. "Największym problemem opozycji nie jest Jarosław Kaczyński, tylko wizja państwa-nastolatka, który jeszcze nie wie, w którą stronę chcę pójść"- dodaje.